Kõik algas sellest, et minu vana Brother, mille olin saanud päranduseks tädi Elvilt, hakkas aina rohkem väsima. Töötades tegi ta üsna traktori häält, kippus pisteid vahele jätma. Hammastik oli kulunud. Tekki teppides pidin selle käte jõul talla alt läbi vedama, sest masin seda ei suutnud. Sestap teppisin oma viimased tekid käsitsi. Unistasin uuest masinast, aga kuna vana veel toimis, siis olid vajaminevate asjade järjekorras ikka midagi olulisemat ees. Nüüd aga juhtus nii, et Brother, mis oli koos kotiga lauale pandud, oli kotis ilmselt viltu vajunud ja kukkus koos kotiga lihtsalt põrandale. Ja voolu sisse enam ei võtnud. Olin üsna meeleheitel, sest õmblemata  ei saa ma juuu. Tundsin end nagu kätetu.

Niisiis vajasin uut masinat, aga raskeimaks  osutus õige valiku tegemine. Lugesin hulganisti foorumeid ja küsisin õmblevatelt sõpradelt nõu. Sattusin aina rohkem segadusse ja tundus, et hullem kui auto-ost. Kui lõpuks enda teada oma valiku juba teinud olin – Janome kasuks – ja mudeli välja valinud (taskukohase ja väidetavalt töökindla), otsustasin Carnaluxi helistada ja sealse müüaga veel nõu pidada. Tema ei kiitnud ega laitnud minu valikut, kuid kuulnud, milleks ma masinat vajan, ütles ühe lause :” Noo lapitekitegijatel on ju masinatele veel omad nõudmised. Ja selle nimel on tootjad ka vaeva näinud, et neid nõudmisi rahuldada.” Vot see lause tõi mind maapeale. Milleks ma ostan uue masina, millega ma jälle pole rahul? Mul on ükskõik, mitme etapiline on nööpaugu õmblemine jne. Mulle on tähtis maksimaalne pistepikkus ja jõulisus ja et ilupisteid ka ikka piisavalt oleks. Niisiis valisin ikka spetsiaalse lapitöömasina Janome 6260QC. Ja juba järgmisel päeval olin selle õnnelik omanik.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Soovitan Janomed kindlasti. Ja konkreetse mudeli puhul on väga oluline 7 realine hammastik, millel pole teki vedamisega seni probleeme olnud ka paksu vatiini korral. Maksimaalne pistepikkus on 5 cm, mis on üsna piisav teppimiseks. Hääl on vaikne ja mõnus. Ja kaasas on  teppimistald, mis on väga – väga hea abivahend korrektse tepingu saamiseks. Samuti vabakäe tepingu jalg. Õlg võiks ehk veidi pikem olla, et rullikeeratud tekil rohkem ruumi oleks. Aga see on ka seni ainus puudus, mida oskan välja tuua. Jätkuvalt õnnelik 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Kommenteeri