Kui kõik ausalt ära rääkida nagu asi oli, siis tuleb tunnistada, et Toomkoor sai kutse külastada Haapsalu sõpruskogudust Loviisas. No milles küsimus, kui vahva seltskond koos ja selline kutse. Seda enam, et kuigi suure osa eestlaste jaoks on Soome juba avastatud maa, siis mina näiteks Loviisasse pole küll juhtunud. Üldiselt oli tegemist ikka töise laulureisiga . Kolmele päevale (mille hulgas ka tulek ja minek) mahtus kolm esinemist ja mitmed tunnid proove. Siiski saime ka ümbrust nautida ja peredega suhelda – nimelt selliste kutsete puhul toimub võõrustajate poolt peremajutus. Niisiis toimub ikka tõeline sõbrunemine ja näeb teise ilma inimeste elu ka n.ö seestpoolt. Ja see on igal juhul rikastav kogemus.

Ilmad oli selleaastase jahedavõitu suve kohta lausa kingitus.

1 (7)

1 (11)

1 (10)

1 (8)

Ma polnud varem eriti süüvinud Soome ajalukku. Tean, et on piirkonnad, kus on ülekaalus Rootsi rahvusest inimesed, nii ka Loviisa. Ja ma ei mõistnud, kuidas need rootslased  sinna on sattunud. Nüüd selgus, et see piirkond kuuluski Rootsile ja soomlased, kellele Karjala üleminek Venemaale ei meeldinud, kolisid lõuna poole. Samas on ka Loviisa olnud Venemaa oma ja suur osa arhitektuurist Vene mõjutustega. Linn ise rajati Rootsi merekindluseks aastal 1745. Loviisat armastavad paljud loomeinimesed, et seal oma talenti segamatult kunstiks vormistada. Üheks neist oli ka Sibelius. Tegemist on ikka väga rahuliku, vaikse ja idüllilise linnakesega, kust läbisõitvad kiirabiautod (mida nende päevade jooksul korduvalt nägema juhtusin) ennastunustavalt sireenitavad. No meie olematu liiklusega tänavatel tavaliselt ei huilga. Aga seal ilmselt reeglid teised.

Meid viidi ka Loviisa kõrgeima künka otsa, kus oli vaatetorn, mille otsa me kõik kribinal-krabinal ronisime ja kus Margus meist  lummavate vaadete taustal pilte tegi. Muide, peaaegu kõik selle postituse pildid ongi meie tubli Marguse tehtud.

1 (6)

Hoolikalt vaadates on näha tuumaelektrijaam.

1 (5)

Teisel päeval olime kutsutud imearmsasse Vaherkyla kohvikusse, mida omanikud juba kolmandat põlve peavad. Kogu tänava ulatuses on mõnusates värvides kaltsuvaibad. Tegelikult muidugi värvidega tehtud.

20150815_171103

Kohviku sisustus oli mõnusalt idülliline. Naelaks muusikaga tualett, kuhu tahaks istuma jäädagi.

1 (2)

1 (9)

1 (14)

1 (16)

1

Vot selline reis 🙂

Kommenteeri