Lõppenud Eurovisioni lauluvõistluse taustal võiks sellest pealkirjast eeldada nüüd jumal teab mida. Aga ei – minu täiesti siivsad lapitööd ainult. 🙂

Enamasti teen töid siis, kui keegi soovib. Ja nii nagu keegi soovib. Vahel tuleb aga tahtmine proovida mõnd uut tehnikat või mingi kangajupp ära kasutada. Nii sünnivad näitusetekid, mille töötunde kokku lugedes kujuneksid kosmilised hinnad. Või 50 sendine tunnitasu. Selle töö mahukust mõistavad vaid tegijad ise. Minu näitusetekid on mitu aastat Ehte Käsitöö- ja Kunstikoja seinal rippunud ja nüüdseks koju tagasi jõudnud. Ega ma neist loobuda ei raatsikski, justkui oma lapsed ju kõik.  Paraku ei ole mu elamine kummist. Samal põhjusel on mul valminud ka mõned tekipealsed, mis tekiks saavad siis, kui neil omanik tekib. Nii võtavad nad vähem ruumi.

Siin siis esimene tekk, valguslaiguga. Pean tunnistama, et minu ainuke koopia, üldmulje osas. Ka värvid üsna samad, mis lapitööajakirjas.

20140513_125620

Selle teki õmblemine oli ääretult põnev, sest alguses neid väikesi ruudukesi õmmeldes ei tea üldse, mis sellest kõigest välja tuleb. Kõik sai alguse ruudukestest, mis tuli neljaks tükiks lõigata. Iga väike õmblus tähendas -õmble -triigi-lõika, siis jälle õmble -triigi-lõika. Lugesin kokku, et pealse valmistamiseks tuli sellist liigutuste jada korrata üle 2000 korra.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tekk on käsitsi tepitud. Mõõtmetelt sobib paremini seinatekiks, pikkus 170 cm ja siin 120 cm laial voodil.

Edasi “Merevahune”. Tegelikult on ploki ajalooline nimetus “Torm merel” . See on aeganõudev ja väga väikestest detailidest koosnev plokk.

untitled

Kui neid plokke on palju, siis hakkab muster mitmel erineval moel looklema.

images

Minu kangavalik oli selline

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Siin jälle õmble-triigi-lõika. Viimase töö tegin šablooni järgi, et kõik diagonaalsed õmblused jääksid õige kaldega.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Minu rõhuasetus oli roosadel liinidel. Seetõttu pole valmistekil tormist juttugi, pigem mönusalt vahtuv merevesi 🙂

 

20140513_133208

 

 

20140513_133503

Teppisin käsitsi. Mitu nädalat kulus. Tepingu järgi näha, kuidas muster lainetab.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lõpptulemus selline. Voodi laiuseks  160 cm, sobib ka 180-le.

 

20140513_133127

Siia postitusse lisades pilt justkui vesine-udune. Kui pildile klõpsata, näeb täies suuruses ja parema kvaliteeediga. Ja muide, pildi sulgemiseks vajutada mitte “back” nuppu, vaid uuesti klõpsata 😉

Minu järgmine lemmiklaps on “Kuldtähe tekk” . Kõik nutikad saavad juba ise aru töö käigust ja selle mahust.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Minu armas Leili tõi mulle kastitäie kanganäidiseid, kus erinevast materjalist eri paksuse ja värviga, aga sama mustriga kangatükikesi papitükile klammerdatud. Selle täheteki jaoks nagu loodud! Peab ütlema, et materjali jagus ikka ülitäpselt, mõned tähesabad koosnevad 3-st imetillukesest osast. Lõikamine šablooni järgi.

Puudu tuli ka kollasest kangast. Täpselt samavärvi kangast ei leidunud ei kangapoes ega kaltsupoodide kangarestide riiulitel. Lõpuks leidsin – ühe lillelise tekikoti, mille valged lilled ruutudeks lõikasin ja ülejäänud ribad siis teki sisse kasutasin.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kuldse tähe tekk oli mitme näituse lemmik. Nüüdseks Veiko oma.

Nagu igal kingsepal varbad paljad, nii ka minu voodi on ilma lapitekita. Aga ma väga tahan teha tekid oma kuuele armsale õelapsele. Tuuli oma roosa teki sai. Noomi sooviks oli kollane, pealis valmis, tekiks moodustub õige pea. Lydia tahtis helesinist või türkiisi. Kangapoes nägin väga ilusat sinist kangast ja väga kena kirjut kangast, kus sama sinine sees ja hallid toonid lisaks. Super-kombinatsioon. Sellest saab Lydia tekk – otsustasin nagu kuninganna Kangadzungli riiulite vahel. Saigi – väga ilus tekk! Tekiks moodustamata veel.

20140513_125252

AGA! Asjal on üks väike “aga” . See ei ole Lydia tekk! Nii lihtne see ongi! Nii ma tunnen ja sellest tundest ma üle ega ümber ei saa. Lydia tekki näeb peagi. Kelle oma on see ilus Iiri – tehnikas tekk, seda ma veel ei tea. Kui keegi teab, öelge mulle ka 😉  Siis saab ta voodri ja vatiini ka. Mõõdud on 150 X 200 cm. Servakant tuleb sinine.

Tahtsin proovida ka üht diagonaalsete õmblustega blokki, tegelikult valmis see tekipealis enne eespool näidatuid.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Diagonaalseid õmblusi on raske õmmelda. Mis viga ruute kokku ajada või palkmaja ribasid.

Isegi šablooni järgi lõigates kipuvad ebatäpsused jääma. Üldmulje aga kena. Siin siis 120 cm voodi laiuseks. Sobib ka kitsamale voodile. Ja tekiks saab jälle siis, kui keegi tunneb temas ära “oma” 🙂

20140513_131049

Omanikku ootab minu “Pikantne tekk”, arvan, et just need värvid sobivad selle omadussõnaga kokku. Teki pealis oli mitu aastat valmis ja ootas, ei tea , mida. Ühel heal päeval sai ta lillad servakandid, mis olid nagu täpiks “i” peal. Ja tekk oma täies ilus. Jälle näitusekogemusega.

20140513_130110

 

Minu roosa-roosiline tekk sündis möödunud suvel. Sõbrad Soomest,  Tuula ja Vesa, soovisid voodikatet. Nende kodus valitses samblaroheline värv. Tegin kaks tekki, millest Tuula valis samblarohelise Iiri tehnikas teki. Minu roosiline jäi alles. Tegemist suure tekiga (240X240) paksu mahulise vatiiniga tehtud. Jätab toas väga uhke mulje, isegi parema, kui piltidel. Kui keegi soovib, siis tekk peaaegu valmis ja täidsa vaba.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No-nii! Kohe kergem hakkas (nagu ikka peale kappide tühjendamist) 🙂 Aga võin saladuskatte all kinnitada, et seal leidub veel nii mõndagi, mis puudutab pooleliolevaid ideid.

Täna ehk jõuan ka oma aeda. Kus, räägitakse, et on juba kevad! Pole olnud mahti isegi oma lilli vaadata. Ükd kord ikka vaatasin 🙂

 

20140513_100105

Ja Jasperi toa aknast vaatasin ka …

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ei suutnud ploomiõite piltidest vailda seda KÕIGE ilusamat. Las nad siis olla siin kolmekesi.  Lõppude lõpuks õitsevad ploomid vaid korda aastas 🙂

 

 

 

 

 

Kommenteeri