Minu kallis õetütar Tuuli küsis juba mitu aastat tagasi :”Tädi Anu, kui ma Sulle ise riide ostan, kas sa siis teed mulle teki?” Muidugi teen ma Sulle teki, kullake! Aga iga asi omal ajal. Ja aeg lendab teatavasti ruttu!

Nüüd, uue õmblusmasina omanikuna, teadsin kohe, et esimese asjana õmbles sellega Tuuli teki – tema gümnaasiumi lõpetamise puhul. Kõigest hingest lootes,  et tema roosavaimustus veel päris mööda pole läinud (s.t. et ma tädina päris läbikukkunuks ei osutu 😉 )

Niisiis Tuuli VÄGA ROOSA TEKK.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ei saa mainimata jätta, et minu uue sõbraga on nii aplitseerimine kui teppimine puhas rõõm 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pean ütlema, et meie juunikuu oli väga loominguline. Nagu ikka meeldib meile Rainiga teha kõike ise ja koos. Ja selle suve suurprojekt oli tänavaäärne piirdeaed. Aga kuna meil kummalgi aiaehituse kogemust polnud, siis kõige esmalt n.ö proovitöö, ehk siis naabrite kuuri ääres paiknev võrkaia jupp, mille katuselt allasadav lumi igal talvel ära lõhub. Otsustasime, et proovitööks on see just sobiv, näeme probleemid ära, harjutame kätt ja saame arvestada tööks kuluva ajaga.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tegelikult kukkus meie proovitöö väga hästi välja.

Kuna meie terrassile paistab päike kuni lõunani, siis tundus pärastlõunase päikese nautimiseks see aiaäärne just sobiv koht. Ja et muru niites ei peaks kiike või lesimistooli aina ühest kohast teise tõstma, otsustasin rajada sinna paekividest väikese põranda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Võtsime murumättad ringikujuliselt ära, katsime kilega ja peale liivapadi, millele siis paekivi tehase jääkidest mosaiiki ladusin, vajadusel meisli ja haamriga kividele parajat kuju andes. Kui põrand valmis, tuleb vahed liivaga täita, siis kasta ja pragudesse vajunud liiva jagu veel täita. Paraku lõppes paekivitehases sellepaksuste kivide lõikamine parasjagu ära ja selles etapis seiskus mu töö kolmeks nädalaks.

Aga juuli alguses haarasin “härjal jälle sarvist” ja siin ta on 🙂

20130711_124102

Aia juurde tagasi tulles, tänu nüüdsele kogemusele ja muidugi Raini ja Indreku tublidusele, pidid meie loomakesed koduarestis olema vaid 3 päeva.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Katsetasin šabloonvärvimist. Vana auväärne kastekann sai rohelised mummud.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ei saa ka näitamata jätta seda toredat kasvuhoonet, mille Rain mulle ehitas. Vajaduse tingis see, et soovisin – nii huvi pärast – terrassile kaks tomatitaime kasvama panna. Tädi Evi lubas taimed, et tal jäi üle. Kahe asemel oli neid aga 20! Niisiin tuli neile ikka kasvukoht leiutada. Selles majaotsas oli veel alles vana perenaise taimelava vundament, kus mul iirised ja pojengid kasvasid. Paraku on seal lillede jaoks väga palav koht. Plaanisin sinna juba möödunud aastal kurgid istutada. Nüüd tundus see ka tomatitele sobiv . Kasvuhoone sai äärmiselt praktiline – hommikul kile ümber pulga üles rullida ja õhtul – vurr – jälla alla. Kui kurgid juba nii suured, siis öist katmist enam ka vaja pole.  Oma aia tomatid on ikka imehead!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Veel mõned aiavaated. Oleks meie suvi vaid pikem!

20130712_190610 20130711_124540 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kommenteeri