Olen juba kiitnud siin Lihula teise ringi poodi, kust kaup otse Rootsist tuuakse ja kust ikka imetabaseid asju leida võib. Seekord jäid jõuluvidinate hulgas mulle silma punased õunad ja küünlarosett marjade ja väikeste käbidega. Sealsamas sündis mõte uksele jõulupärgade valmistamiseks.  Kuna mul pärjategemise kogemus puudub, siis vaatasin veidi internetis ringi. Korjasin kuuseoksi ja mõned käbidega männioksad ka. Männikäbisid ja samblatutte olin juba Jasmiinega metsaskäies koju kuivama toonud.

DSC_0170 DSC_0172

Esmalt siis keerasin painduvatest kuuseokstest võrud. Seejärel hakkasin nende kinnitusnööride vahele täiteoksakesi toppima.

DSC_0176

Kui pool pärga oli “topitud”, siis hakkasin aimu saama, kuidas asi tegelikult käib. Need täiteoksad peavad olema üsna lühikesed. Nägin üht õpetust, kus täiteoksad võeti kolme kaupa-mõlemale poole äärtele ja keskele ka, ja kinnitati nööriga. Mul olid juba rõngastel nöörid olemas ja kasutasin neid. Esimese tegin kuuseokstega – mida kulus üllatavalt palju. Teise poolenisti männiokstega. Töö läks siin kiiremini, aga tulemus jäi kuidagi haralisem ja mitte nii kena. Püüdsin olukorda punase paelaga sidudes veidi ühtlasemaks muuta. Ilmselt oleksin ka männioksad pidanud lühemad võtma.

DSC_0178

Nüüd siis kaunistama. Huhh, kui palju selleks võimalusi on! Nii äge!

DSC_0182

 

 

DSC_0180

DSC_0185

 

DSC_0186

 

DSC_0187

Selline oli minu pärjategu.

Caroline esimene lumi 🙂

DSC_0192

Kommenteeri