Uskumatu, mis on juhtunud aias kolme äraoldud sooja päevaga! Tulin pärast oma megavalvet väravast sisse ja ahhetasin – see juba õitseb ja too juba ära õitsenud ja missugused aroomid!

Muru, mille Rain 4 päeva tagasi kenasti ära niitis, kolletab rõõmsalt võililledest ja valendab margaretadest. No nii tore! Aga täna siiski läheb niiduk jälle tööle. Age eelnevalt korjan vaasi toreda margaretade kimbu.

Nagu kõik aiahoolikud, ei ole ka mina mingi erand, ja pildistan igal aastal oma lilli ja vaatan neid pilte vaimustunult terve talve. Õiteaeg on ju Eestimaal nii lühike, et seda ei tohiks keegi pahaks panna 😉

Siin tõendus selle kohta, et Rain tõepoolest alles niitis muru ära. 🙂

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Siin on juba kirju lillemuru 🙂

20140520_170122

Minu kõige lemmikumad nartsissid juba lapsepõlvest.

20140520_170222

Pean ütlema, et kõik lilled, mis ümbritsesid minu lapsepõlvekodu, peavad mul olemas olema. Pojengid ja talvenelgid jne. Kahjuks on mul välja läinud tumepunased ja lõhnavad topelt-tulbid, mis ka igas taluaias kohustuslikult peenral kasvasid.

Vanatädi Netil oli ka “murtud südame põesas”, mäletan, et see kartis öökülmi ja tädi ikka kattis seda hoolsalt. Mina ei arvanud sellest põõsast midagi. Minu aias on ta vaid seettõttu, et ämm ta mulle andis ja oli seetõttu oluline.  Sel aastal avastasin, kui võrratu see lill on! No vaadake, nagu kõrvarõngad ripuvad reas!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ja täpselt nii haprad ja õrnad nagu süda.

Tuhkurenelas on pidurüüs!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kõik need 10 aastat oma kodus, olen pidanud võitlust tuuleveskitega, ehk siis metsiku tulbiga. No et ta ei laiutaks päris igal pool. Siin puu alla võib, sest õied on tal nii ilusad ja lõhn imeline.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Meie väike kasekene. Üle tänava naabrite väravas oli suur kask, mille otsast üks seemneke ilmselt meie tiigi kõrvale lillepeenrasse maandus ja otsustas, et siin ma nüüd jään. Ühe aasta kasvas hostade vahel. Kuidagi kahju oli seda puu-last lihtsalt välja katkuda. Istutasime ta paremasse kohta. Oleme ta palliks püganud, nii, et igal aastal saab tema äralõigatud oksakasvudest ühe saunaviha. Vanust peaks olema 8 aastat. Siiani on ta olnud meiega rahul ja rõõmus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ja nüüd on lihtsalt puhkus! Küll vaid 12 päeva, aga inimesele, kes on aasta algusest aina ülepäeva ööpäevaseid valveid teinud, on see VÄGA SUUR ASI! Eile puhastasin ära tiigi, täna varahommikust koristan. Ütlesin telefonis Rainile ka, et meie kodu hakkab juba kodu nägu minema. Rain teatas seepeale, et kodu on kodu siis, kui sina oled kodus. See olevat mõiste “kodu” kõige olulisem komponent…   🙂  (Anu tunneb end õnnelikuna) 🙂

 

Kommenteeri